Przydatne funkcje w zegarkach dla sportowców

Przydatne funkcje w zegarkach dla sportowców
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zegarki sportowe to absolutny trend w tym sezonie. Są one idealne do zajęć i sportów, takich jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Jeśli chcesz kupować właśnie urządzenia tego typu, ważne jest, aby przeprowadzić badania rynku, by znaleźć produkty odpowiadające Twoim potrzebom. Spójrzmy na niektóre z najważniejszych innowacji – od najprostszych do tych, których się nie spodziewasz!

Funkcja oscyloskopu

Oscyloskop to funkcja mierzenia tętna czy ciśnienia osoby, która ma go na sobie. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest to, by mieć kontrolę nad własnym organizmem. Dzięki funkcji oscyloskopu możesz teraz rejestrować swoje parametry życiowe w czasie rzeczywistym. Pomoże to zwłaszcza podczas treningu sportowego, abyś mógł go dostosować, zwiększając lub zmniejszając jego intensywność. Trzeba pamiętać, że mimo tak rozbudowanej funkcji, zegarek nie może zastąpić w pełni profesjonalnego sprzętu medycznego.

Zdalne i swobodne sterowanie muzyką podczas treningów

Jednym z najlepszych przyjaciół ćwiczeń jest muzyka, a konkretnie ta, którą najbardziej lubimy. Wiele typów, niezależnie czy to zegarki męskie czy damskie, posiadają opcję playlist, bądź podłączenia się do aplikacji typu Spotify. W dowolnym momencie można zmieniać, stopować, przełączać i pomijać utwory.

Rejestrowanie czasu snu

Monitorowanie własnego snu jest ważne zarówno dla sportowca, jak i ludzi nie mających styczności ze sportem. Opcja ta pozwala sprawdzić, jak długo miałeś głęboki sen, ile razy się wybudzałeś, a to pomaga przy stwierdzeniu między innymi bezsenności. Funkcja mierzenia czasu snu pomaga także w planowaniu dnia, dostosowania go do swojego organizmu oraz obliczeniu, ile snu wymagamy, by w pełni się zregenerować.

Stopery i minutniki

Każdy zapalony miłośnik sportu lubi sprawdzać swoje postępy. Stoper lub minutnik jest idealną opcją, którą posiada niemal każdy smartwatch i zegarek sportowy. Dostęp do własnych wyników pozwala na kontrolowanie i podejmowanie decyzji, nad czym trzeba popracować, by je poprawić. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się bieganiem, pływaniem bądź zwykłymi ćwiczeniami – pomiar czasu jest kluczowy.

Wodoodporność

Większość zegarków dla sportowców posiada w sobie udoskonalenie pozwalające na używanie ich pod wodą. Jest to kluczowe miłośników sportów wodnych. Z takim sprzętem nie trzeba się martwić, że po zalaniu przestanie on działać. Oczywiście należy podczas zakupu dowiedzieć się, czy dany produkt ma tę opcję.

Prawdziwy klasyk spośród męskich zegarków sportowych

Zegarek G-SHOCK GA-100-1A1ER ⌚️

– jest wodoszczelny 💦
– lekki i…

Opublikowany przez HappyTime Zegarki Markowe Czwartek, 1 października 2020

Odbieranie połączeń oraz funkcja budzika

Kolejnym bardzo ważnym atutem jest możliwość odbierania połączeń bez potrzeby wyciągania telefonu z pokrowców, futerałów, kieszeni czy plecaków. Zegarek łączy się z telefonem za pomocą funkcji bluetooth, przez co mamy pełną kontrolę nad połączeniami. Część z tych cyfrowych wynalazków ma także wbudowane mikrofony, przez co gdy nie posiadamy słuchawek z tą funkcją, możemy śmiało mówić do zegarka.

Zegarki sportowe posiadają w większości możliwość ustawiania alarmów. Nikt nie chciałby zaspać na wyczekiwany trening, ale także bardzo ważne jest kontrolowanie, ile czasu na takowym już jesteśmy. Organizm również potrzebuje odpoczynku, czy uzupełnienia paliwa w postaci posiłku. Alarmy mogą nam pomóc w pilnowaniu tego czasu.

Krokomierze / mierniki przebytych kilometrów

Podczas biegu lub spacerów, każdy człowiek chciałby wiedzieć, jaką trasę przebył – chociażby z ciekawości. Z pomocą przychodzą właśnie zegarki sportowe. Funkcja krokomierza zyskała swoją popularność wiele lat temu, możliwość sprawdzenia odległości, jaką przebyłeś, prędkość, z jaką to zrobiłeś, ilość kroków do tego potrzebnych oraz czas na pokonanie tej odległości, jest bardzo satysfakcjonująca. Kontrolując swoje wyniki, możesz dążyć do wymarzonej perfekcji.

Foto wyróżniające: Freepik

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*